کد خبر: ۲۹۳
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد:
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از ٩٧ درصد از شهدا از تربیت‌یافتگان مکتب اسلام در مساجد بودند.
تاریخ انتشار:۰۸:۵۰ - ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - 2016 October 04
به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، حجت‌الاسلام سعید کرمی در همایش ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج ناحیه مقاومت سیدالشهدا(ع) شهرستان اسلامشهر،گفت : امروز به برکت وجود مساجد است که همین حداقل اقدامات فرهنگی در کشور ما اجرا می‌شود، همچنین مسجد می‌تواند در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی و امنیتی کشور در تأمین و ایجاد امنیت در جامعه نقش‌آفرینی کنند و تأثیرگذار باشند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد افزود: متأسفانه گاهی ظرفیت مساجد را دست کم می‌گیریم، در شرایطی که دشمنان نظام و انقلاب در همه حوزه‌ها فعالیت می‌کنند تا بی‌هویتی را در جامعه رواج دهند، ما آن ‌طور که باید در صحنه حاضر نیستیم.

وی خاطر تصریح کرد: اگر از مسؤولان دستگاه‌های دولتی، انقلابی و نهادهای هدایت‌کننده جریان‌های سیاسی و فرهنگی کشور که در رأس امور هستند، توقع می‌رود که دست به دامن مسجد شوند برای این است که با بهره جستن از ظرفیت مسجد می‌توان به موفقیت‌های بسیاری برای اسلام و کشور دست یافت.

حجت الاسلام کرمی با اشاره به جایگاه شوراهای فرهنگی مساجد خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت مساجد برای امر به معروف و نهی از منکر، جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و بسیاری از امور جامعه می‌توان مسجد را محور قرار داد، شوراهای فرهنگی مساجد یکی از سنگرهای فرهنگی جامعه و ترویج فرهنگی اسلامی محسوب می‌شوند.

حجت‌الاسلام کرمی تأکید کرد: ظرفیت مسجد برای امر به معروف و نهی از منکر لسانی، مقابله با فسق و فجور، آموزش‌های دینی و اجتماعی، افزایش مهارت‌های زندگی، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و ... می‌تواند محور باشد، در مساجد تصمیمات نرم افزاری، برنامه‌های راهبردی و کارکردی با شورای فرهنگی است.

این کارشناس امور مسجد با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی ایران، وجود مسجد در جامعه بود، اذعان داشت: در عصر امروز نیز قائل به این امر هستیم و با وجود اینکه این ظرفیت را خوب نشناخته‌ایم، اقداماتی که در جامعه صورت می‌گیرد، به برکت وجود مسجد و در اثر حضور فعالان مساجد است.

معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران با اشاره به اقدامات امام راحل برای به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی بیان کرد: حضرت امام خمینی (ره) توانستند با بهره‌گیری از ظرفیت مساجد، انقلاب اسلامی را پایه‌گذاری و راه‌اندازی کنند و از ظرفیت ائمه جماعات مساجد در بسط و گسترش انقلاب اسلامی استفاده کرد.

وی تأکید کرد: در پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی، وجود مسجد به‌ عنوان یک عامل تأثیرگذار در جامعه محسوب شده و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است

حجت الاسلام کرمی در پایان خاطرنشان کرد: اگر مسؤولان ادارات تربیتی جامعه ما می‌دانستند که چه اتفاقاتی برای فرزندان ما در حوزه تربیتی رخ می‌دهد، شب‌ها خوابشان نمی‌برد، دشمن به ‌وسیله رسانه از ما به فرزندانمان نزدیک‌تر شده و آنها را به انحراف و ابتذال می‌کشاند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و فرارسیدن هفته ناجا، همایش ائمه جماعات مساجد، فرماندهان پایگاه‌های مقاومت و مسؤولان و فرماندهان نیروی انتظامی شهرستان اسلامشهر با محوریت ایجاد امنیت در محله در محل سالن اجتماعات کوثر بسیج ناحیه مقاومت سیدالشهدا (ع) اسلامشهر برگزار شد و در پایان مراسم از مسؤولان و اعضای شورای فرهنگی مساجد تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: