کد خبر: ۳۷۶
مدیر ناحیه علامه امینی:
حجت‌الاسلام و المسلمین صنوبری، مدیر ناحیه علامه امینی، گفت: ۱۸ مسجد این ناحیه در طرح «پیوند مسجد و مدرسه» فعال هستند.
تاریخ انتشار:۱۱:۴۴ - ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - 2016 October 24
مجالس سوگواری شهادت امام حسین (ع) و مصایب حضرت زینب کبری (س) از شب نخست محرم با سنت‌ها و در قالب‌های گوناگون در شهرها و روستاهای دور و نزدیک برگزار می شود، مجالسی که با وجود تفاوت در شکل و قالب اما همه یک هدف را دنبال می‌کنند « تعظیم شعائر الهی و گسترش آموزه‌های اسلام».
 
مساجد در ماه های محرم و صفر مانند بیشتر اوقات میزبان بسیاری از برنامه‌هایی هستند که در این ایام برگزار می شوند، هرچند تقریبا با آمدن هر محرم تعداد هیئات و حسینیه‌ها بیشتر و ییشتر می‌شود.
 
خبرنگار ما در گفت‌و‌گو با برخی از مدیران مرکز رسیدگی به امور مساجد، از حال و هوای روضه‌ها در مساجد شهرهای مختلف استان تهران مطلع شد که در این نوبت، مشروح گفت‌و‌گو با حجت‌الاسلام و المسلمین حسین صنوبری؛ مدیر ناحیه علامه امینی مرکز رسیدگی به امور مساجد می آید:
 
صنوبری با بیان اینکه چهل مورد از 77 مسجد ناحیه علامه امینی (ره) دارای امام جماعت هستند، گفت: حداقل کرسی تفسیر قرآن کریم، هفته ای یک بار، در این مساجد پس از اقامه نماز  مغرب و عشاء برگزار می‌شود.
 
شرکت 18 مسجد در طرح «پیوند مسجد و مدرسه»

وی افزود: 18 مسجد ناحیه علامه امینی (ره) مرکز رسیدگی به امور مساجد در طرح «پیوند مسجد و مدرسه» فعال هستند و ارتباط مناسب و مستمری با آموزش و پرورش رباط کریم دارند.
 
 
مدیر ناحیه علامه امینی (ره) خاطرنشان کرد: علاوه بر فعالیت ائمه جماعات این ناحیه، در 12 روز نخست محرم، 10 نفر از مبلغان حوزه علمیه قم، به مساجد فاقد روحانی آن اعزام شدند.
 
وی با بیان اینکه هشت مسجد ناحیه علامه امینی (ره) برای اقامه نماز در هیچ یک از وعده ها، روحانی ندارد، اضافه کرد: بیشتر مساجد ا ین ناحیه دو یا سه نوبت نماز اقامه می‌کنند و تعداد اندکی صرفا یک نوبت نماز جماعت دارند.
 
صنوبری بیان کرد: مرکز رسیدگی به امور مساجد با همکاری برخی نهادهای انقلابی و فرهنگی، امروز 24 مهر از ساعت 15 «تجمع عاشوراییان» را کنار مقبره شهدای گمنام برگزار خواهد کرد.
 
حسن نوروزی؛ سخنران تجمع عاشوراییان

وی با اشاره به حضور نمازگزاران مساجد و هیئات در این تجمع، ادامه داد: حجت الاسلام حسن نوروزی؛ نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، سخنرانی می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: