کد خبر: ۴۲۴
درس خارج «فقه المسجد»، آیت‌الله اراکی از پنجم آبان ماه ویژه ائمه جماعات استان تهران آغاز می شود.
تاریخ انتشار:۱۶:۲۸ - ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - 2016 October 24
به گزارش شبستان حجت الاسلام علی نوری از آغاز درس خارج «فقه المسجد» و «اصول» آیت الله محسن اراکی خبر داد و گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه، درس خارج «فقه المسجد» و اصول آیت الله شیخ محسن اراکی ویژه ائمه جماعات تهران برگزار می شود.

وی اظهار کرد: درس خارج فقه المسجد، چهارشنبه هر هفته ساعت ٧ صبح در ساختمان محراب با حضور طلاب و ائمه جماعات علاقمند برگزار می شود.

معاون آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد، خاطر نشان کرد: این دوره ها به ائمه جماعات کمک می‌کنند تا در کنار کارهای اجرایی که در مساجد دارند نگاه فقیهانه، کارشناسانه و عمیق به موضوع مسجد از نگاه آیات، روایات و کتب فقهی داشته باشند.

گفتنی است، این دوره ها سال گذشته نیز در مرکز آموزش محراب برای ائمه جماعات و طلاب علاقه مند به این موضوع تهرانی برگزار شد و دوره جدید آن ادامه مباحث مطرح شده است.

یادآور می شود، محسن اراکی (زاده ۱۳۳۴ خورشیدی)، مجتهد علوم اسلامی، دکترای فلسفه تطبیقی، استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم و دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب است.

وی همچنین عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)، مؤسس مرکز اسلامی انگلیس و مجمع اندیشه اسلامی قم و یکی از استادان دروس عالی فقه و اصول در حوزهٔ علمیه قم است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: