کد خبر: ۴۷۰
معاون فرهنگی امور مساجد خبر داد:
حجت‌الاسلام سعید کرمی از برگزاری همایش بزرگداشت ائمه جماعات مفاخر استان تهران با هدف معرفی خدمات گسترده ‌آنها در نیمه دوم سال جاری خبر داد.
تاریخ انتشار:۱۲:۵۵ - ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - 2016 October 30
به گزارش شبستان حجت‌الاسلام سعید کرمی با اشاره به برگزاری همایش تکریم مفاخر و ائمه جماعات صاحب نام در نیمه دوم سال  گفت: مرکز رسیدگی به امور مساجد در نظر دارد، برنامه «ستارگان محراب» را در شش ماه دوم سال در قالب ۱۲ نشست برگزار کند.

 وی بیان کرد: امسال برای اولین بار، علاوه بر علمایی که در قید حیات نیستند، از هشت نفر از علما و ائمه جماعات در قید حیات تهران نیز تقدیر می شود.

 معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، ادامه داد: ائمه جماعات مولف، ائمه جماعاتی که خدمات علمی گسترده ای در حوزه های مختلف از جمله علوم قرآنی داشته اند و شاگردان و دانشجویان بسیاری تربیت کرده اند و ائمه جماعاتی که موسسات خیریه و حوزه علمیه برپا کرده اند، در انتخاب ستارگان محراب آتی مد نظر خواهند بود.

 یادآور می شود، اولین همایش تقدیر از ائمه جماعات مفاخر استان تهران با تقدیر و ساخت مستندی درباره شخصیت آیت الله برهان کلید خورد و در ادامه برای بزرگانی چون شیخ محمد حسین زاهد، شاه آبادی، مهدوی کنی، خوانساری، خوشوقت، شیخ مرتضی زاهد، حدیدی، فیروز آبادی، ایروانی، انواری، ملاعلی کنی، محمد تقی آملی، میرزا علی فلسفی، سید محمدرضا علوی تهرانی و ‌آیت الله محمود تحریری برگزار شده که همگی آن ها با استقبال خوبی مواجه شده اند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: