کد خبر: ۴۹۳
با امضای تفاهم‌نامه‌ای آموزشی صورت گرفت:
معاونت آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد در راستای ارتقاء سطح برنامه‌های آموزشی ویژه ائمه جماعات مساجد استان تهران اقدام به انعقاد تفاهم نامه‌ای با معاونت فرهنگی تربیتی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) کرده است.
تاریخ انتشار:۰۹:۵۵ - ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - 2016 November 05
به گزارش پایگاه تخصصی مسجد این تفاهم نامه از تاریخ ۴ ابان ماه سال ۹۵ به مدت سه سال شمسی ادامه خواهد داشت و در پایان مدت توافقنامه، براساس ارزیابی‌های به عمل آمده از نتایج همکاری‎‌های مشترک و با توافق طرفین این توافقنامه قابل تمدید است. 


امضای تفاهم‌نامه  

 هدف اصلی این تفاهم نامه افزایش بیشتر همکاری‌های علمی و فرهنگی بین دو مرکز بر اساس برابری متقابل و مزایای مساوی و یکسان عنوان شده است و طبق این تفاهم‌نامه که به امضای حجت‌الاسلام نوری معاون آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد و حجت‌الاسلام دولتخواهی معاون فرهنگی و تربیتی مؤسسه آموزشی امام خمینی(ره) رسیده است تعهداتی بر عهده این دو معاونت قرار گرفته است که از جمله می‌توان به مواردی هم‌چون به کارگیری امکانات مرکز برای برگزاری دوره‌های آموزشی و تامین حق الزحمه طراحی، تدریس و جزوات آموزشی به‌عنوان تعهدات مرکز رسیدگی به امور مساجد اشاره کرد. هم‌چنین موسسه آموزشی امام خمینی(ره) نیز به طراحی و تدوین دوره آموزشی (تربیت مشاور) برای ائمه جماعات، تامین اساتید مورد نیاز دوره، ارایه جزوات درسی برای شرکت کنندگان در دوره و ارائه گواهی پایان دوره برای متعلمین دوره های برگزار شده متعهد شده است.

هم‌چنین طبق ماده ۳ این تفاهم نامه در رابطه با نحوه اجرای مفاد آن آمده است برای اجرایی شدن این تفاهم نامه، کمیته ای مشترک از نمایندگان دو مرکز تشکیل می‌شود و برای اجرای هر یک از بندهای این تفاهم نامه یا موارد خارج از ان که مستلزم بار مالی و یا تعهداتی است، قرار داد جداگانه ای بین طرفین منعقد خواهد شد و حمایت پس از تامین اعتبارات لازم و براساس توانمندی‌های دو طرف و مطابق ضوابط و مقررات قانونی و بر اساس دستورالعمل های مصوب انجام خواهد شد.

بنابر این گزارش معاونت آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد پیش تر هم با عقد تفاهم نامه هایی با اتش نشانی و علوم پزشکی به آموزش خادمین مساجد و با حوزه علمیه قم به آموزش ائمه جماعات پرداخته بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: