کد خبر: ۵۳۳
عبدالحسین مختاباد در غرفه شبستان در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات :
عضو شورای شهر با بیان اینکه هرچه مسجد خوب داریم مال قبل از انقلاب است، گفت: باید برای ساخت مسجد از دل مایه گذاشت.
تاریخ انتشار:۰۹:۵۷ - ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - 2016 November 12
عبدالحسین مختاباد، عضو شورای شهر با حضور در غرفه شبستان در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به این سوال که برای بهسازی و بازسازی مساجد شهر تهران از بعد زیباشناسی چه اقداماتی در شورای شهر تهران انجام شده است به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: نه متاسفانه اقدامی نشده است و این یک نقطه ضعف جدی است، الان قریب 4 دهه از انقلاب گذشته است و 4 مسجد درست و حسابی در ایران نساختیم حالا تهران که بماند. خیلی از مساجدی که دارد ساخته می شود برای رفع تکلیف است و ما امیدواریم در رابطه با این قضیه یک شورایی تشکیل شود که از این وضعیت خارج شویم.
 
این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که راه حل این مشکل چیست، گفت: نمی دانم مشکل از کجاست؛ مشکل در مدیریت است یا در نگاه به مساجد، ما هرچه مسجد خوب داریم مال قبل از انقلاب است .
 
وی در پاسخ به این سوال که مشکل مسجد ولیعصر در کنار تئاتر شهر حل نشده است، اظهار داشت: این مسجد از ابتدا نباید آنجا بنا می شد برای اینکه آن کسی که آن کار را کرد سلیقه خوبی به خرج نداد الان مانده اند و نه می دانند چکار کنند، من معتقدم باید برای ساخت مسجد باید از دل مایه گذاشت و از عرض و طول هیچ چیزی در نمی آید.
 
عبدالحسین مختاباد در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود برای ساخت بنای این مسجد از المان های ایرانی اسلامی استفاده می شد، گفت: وقتی یک مسجدی را می سازیم باید مردم با عشق و علاقه به آنجا بیایند. آن اتفاق متاسفانه در این مسجد نیفتاده است. آدم فکر می کند در اثر یک رقابتی با تئاتر شهر این مسجد ساخته شده است که نباید این کار انجام می شد.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: