کد خبر: ۵۴۷
ساخت مسجد و بیمارستان خیریه در منطقه پورت سعید مصر همچنان ادامه دارد و تا چهار ماه آینده به بهره برداری می رسد.
تاریخ انتشار:۰۹:۱۸ - ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - 2016 November 15
به گزارش شبکه خبری «بوابه فیتو» مصر، ساخت مسجد و بیمارستان چسبیده به هم در منطقه «پورت سعید» مصر با هزینه افراد نیکوکار ادامه دارد و به پایان کار خود نزدیک می شود.
 
طرح ساخت این مسجد بزرگ و بیمارستان خیریه با هدف کمک به اهالی این منطقه انجام گرفته است، زیرا در نزدیکی این منطقه بیمارستانی وجود نداشته است.
 
این مسجد جدید در مساحت 1200 متر مربع ساخته می شود و دارای 16 متر ارتفاع است و برای بیش از 300 نمازگزار ظرفیت دارد و مصلایی نیز برای بانوان دارد.
 
مهندس صلاح شحاته؛ رئیس شرکت «القدس» که کار ساخت و اجرای این طرح را بر عهده دارد، گفت: این مسجد بر اساس معماری دوران اموی ساخته می شود و 6 گنبد و 6 مناره خواهد داشت.
 
وی افزود: یکی از این گنبدها، گنبد اصلی خواهد بود و 25 متر از سطح مسجد ارتفاع دارد و 6 مناره مسجد نیز دارای ارتفاعی متفاوت خواهند بود.
 
مهندس صلاح شحاته در ادامه، اظهار کرد: در ساخت گنبدها از آجر رنگی استفاده شده است و برای نخستین بار است که در این منطقه شاهد چنین رنگی در گنبد و مناره ها خواهیم بود.
 
این آجر به کار رفته در گنبد مسجد به قدری مقاوم است که تا صدها سال بدون تغییر باقی می ماند.
 
وی با اشاره به اینکه  عملیات ساخت مسجد به صورت 24 ساعته ادامه دارد، گفت: پیش بینی می شود تا چهار ماه آینده کار ساخت آن پایان یابد.
 
ساخت این مسجد مبلغ 7 میلیون لیره مصر هزینه در بر داشته است.
 
جابر رحیمه؛ طراح اجرایی این مسجد، گفت: این بنا مناره ای بزرگ دارد و در میان مساجد پورت سعید ارتفاع بلندتری دارد و اولین مسجدی است که با آجر رنگی ساخته می شود.
 
یاسر، یکی از شرکت کنندگان در طرح ساخت بیمارستان خیریه چسبیده به مسجد نیز، گفت: این بیمارستان در مساحت 500 متر مربع در سه طبقه در حال ساخت است و مجهز به بخش های زنان، دندانپزشکی، کودکان و اورژانس خواهد بود.
 
این بیمارستان، داروخانه، آزمایشگاه و مهد کودک، مرکز حفظ قرآن نیز دارا خواهند بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: