کد خبر: ۵۴۸
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران؛
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به ساخت ۱۰۰ مسجد در شهر تهران در ۱۰ سال گذشته، گفت: در حال حاضر در مناطق شمالی و مرکزی شهر تهران با کمبود مسجد مواجه هستیم.
تاریخ انتشار:۰۹:۱۸ - ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - 2016 November 15
حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به ساخت 200 مسجد در شهر تهران، گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر در راستای، ساخت 400 مسجد، این تعداد مسجد در شهر تهران ساخته شده است.
 
وی با اشاره به فعالیت قریب به ۲ هزار مسجد در تهران، اظهار کرد: این تعداد مسجد، پاسخگوی نیازهای این شهر نیستند، به ویژه آنکه در مناطق شمالی و  مرکزی تهران با کمبود مسجد مواجه هستیم.
 
 
رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی، بیان کرد: از سال 85 تاکنون 100 مسجد در بهترین بخش های مناطق شهر تهران ساخته شده است اما با این وجود با توجه به جمعیت تهران با کمبود مسجد مواجه هستیم.
 
ناصحی اظهار کرد: در قسمت های جنوبی، غربی و شرقی تهران تعداد مساجد برای جمعیت این منطقه کافی و همخوان است، اما در بسیاری از نقاط پر تردد از جمله مسیر چهار راه ولی عصر تا میدان تجریش و یا ابتدای پاسداران تا انتهای این مسیر، مسجد وجود نداشته و این کمبود باید جبران شود.
 
وی به تامین، تجهیز و تکمیل مساجد شهر تهران اشاره کرد و افزود: در حال حاضر مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران توانسته است، قریب 1800 مسجد را به امکانات مورد نیاز تجهیز کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: