کد خبر: ۵۴۹
دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی:
دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی با اشاره به کم کاری‌ها در زمینه همکاری مساجد و احزاب، گفت: در جلسه این هفته شورای مرکزی خانه احزاب، موضوع تعامل احزاب و خانه‌های خدا مطرح خواهد شد.
تاریخ انتشار:۰۹:۱۵ - ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - 2016 November 15
محمدجواد محمدی نوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، با اشاره به دور شدن جامعه از پایگاه مردمی و مذهبی مساجد، گفت: مساجد بزرگترین فرصت انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی (ره) بود که اکنون از آن غافل شده‌ایم.
 
مسجد کانون اثرگذار اجتماعی ـ سیاسی است
وی مسجد را محل عبادت و کانون اثرگذار اجتماعی ـ سیاسی دانست و افزود: علاوه بر آرامش دل هنگام ناراحتی‌ها باید با حضور در مساجد موجب مشارکت وسیع و تقویت بنیان‌های انقلاب اسلامی شد.
 
دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: امیدواریم احزابی که به دلیل مشکل مالی از نداشتن دفتر ناراحت هستند، مساجد را پایگاه اجتماعی ـ سیاسی خود قرار دهند.
 
مدیران حوزه مساجد از احزاب فاصله گرفته‌اند

محمدجواد محمدی نوری، اضافه کرد: مدیران مساجد از احزاب فاصله گرفته‌اند در حالی که باید زمینه ساز تعامل این خانه‌های خدا با احزاب به ویژه در زمینه برگزاری نشست‌ها، کنگره‌ها و همایش‌های تخصصی باشیم.
 
وی گفت: تعامل مساجد و احزاب می‌تواند گامی موثر برای افق‌های بهتر در حوزه‌های سیاسی و فرهنگی باشد؛ هر چند فاصله میان این دو، مشکلاتی به وجود آورده است.
 
 
دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی ایران، ادامه داد: خانه احزاب و مسئولان تشکل‌های سیاسی و مساجد در زمینه همکاری مساجد و احزاب کم کاری کرده‌اند.
 
طرح موضوع همکاری مساجد و احزاب در خانه احزاب
بارزس خانه احزاب، خاطرنشان کرد: در جلسه این هفته شورای مرکزی خانه احزاب، موضوع تعامل احزاب و مساجد را مطرح خواهم کرد تا از فرصت وجود این خانه‌های خدا استفاده بهتری شود.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: