کد خبر: ۵۶۱
دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد شهرداری تهران:
دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد شهرداری با اشاره به لزوم تامین نیازهای فرهنگی و مذهبی شهر تهران با ساخت مساجد، گفت: در همین راستا ساخت ۲۰۰ مسجد در این شهر مورد توجه قرار گرفته است.
تاریخ انتشار:۰۹:۲۲ - ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - 2016 November 15
به گزارش شبستان مجید شایسته نبود زمین برای ساخت مسجد را یکی از مشکلاتی پیشرو در شهر تهران دانست و ادامه داد: در تهران مهمترین رکنی که به ساخت مسجد کمک می‎کند، تامین زمین است، البته در حال حاضر در این حوزه اتفاقات خوبی افتاده است، به گونه‌ای که مشکلات قانونی و حقوقی برای تملک زمین و ساخت مسجد برطرف شده است و در حال حاضر ساخت  ۲۰۰ مسجد از ۴۰۰ مسجد وعده داده شده در تهران، مورد توجه مسوولان دستگاه های مربوطه قرار گرفته است.

وی افزود: ساخت مسجد در شهر تهران به منظور تامین نیازهای فرهنگی، مذهبی و اجتماعی شهروندان در گروه‌های سنی مختلف از جمله کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان و بنا بر نیاز هر فرد، در دست اجرا است.
 
 دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد شهرداری تهران با اشاره به اقدامات مجمع خیرین مسجدساز در حوزه تامین مساجد در مسکن‌های مهر، گفت: تامین این نیاز وظیفه وزارت راه‌ و شهرسازی است و در تعهد این وزارتخانه است، البته در برخی از اماکن عمومی مورد نیاز، وزارت مسکن و شهرسازی زمینه‌‌اش را فراهم کرده است.
 
 شایسته با اشاره به ساخت مسجد در مبادی ورودی تهران، اظهار کرد: بر اساس طرح جامعی که در این زمینه در دستور کار است، لازم دیده شده که ساخت مسجد در مبادی ورودی تهران مورد توجه قرار گیرد، تا افرادی که از نقاط مختلف به شهر تهران وارد می شوند، به مساجد دسترسی داشته باشند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: