کد خبر: ۵۸۵
/بانوان و مساجد/ آیت‌الله میرسجادی:
استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: تهیه فضایی برای بازی و سرگرمی مانند مهدکودک یا اتاق کودک در مساجد می‌تواند موضوع سر و صدای کودکان و گلایه برخی نمازگزاران به ویژه کهنسالان از این موضوع را حل کند.
تاریخ انتشار:۱۰:۳۹ - ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - 2016 November 22
آیت‌الله سید محمد حسین میرسجادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان درباره حضور کم‌رنگ خانم‌ها در مساجد نسبت به مردان، گفت: اسلام تفاوتی میان زن و مرد برای حضور در مساجد و انجام اعمال عبادی قائل نشده است.
 
کسی مانع حضور خانم‌ها در مساجد نشود

وی افزود: حضور بانوان به ویژه به دلیل جایگاه تربیت فرزندان در مساجد، بسیار مهم است و نباید کسی مگر به دلایل خاص، مانع حضور آنها شود.
 
استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه درباره گلایه برخی مادران از مسجدی‌ها به دلیل برخورد نامناسب با فرزندان آنها، خاطرنشان کرد: حضور کودکان نباید مخل نماز و عبادت مردم شود.
 
مادرها مراقب فرزندانشان باشند

وی با بیان اینکه مادرها مراقب فرزندانشان هنگام نماز و اعمال عبادی در مساجد باشند، اضافه کرد: تهیه فضایی برای بازی و سرگرمی مانند مهدکودک یا اتاق کودک در مساجد می‌تواند موضوع سر و صدای کودکان و گلایه برخی نمازگزاران به ویژه کهنسالان از این وضعیت را حل کند.
 
امام جماعت مسجد امام سجاد (ع) تهران با بیان اینکه این مسجد، فضای یکسانی برای زن و مرد فراهم کرده است، اضافه کرد: به دلیل ماهیت تجاری خیابان‌های اطراف این مسجد (شوش و انبار گندم) حضور بانوان به طور طبیعی کمتر از مردان است؛ اما این موضوع به دلیل تفاوت در محل عبادت خانم‌ها یا وجود تبعیض میان زن و مرد در اسلام نیست.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: