کد خبر: ۵۸۹
مدیر ناحیه شهید بهشتی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به فعالیت ۲۱۵ مسجد در این ناحیه گفت: محله های سهروردی و تهران پارس از محروم ترین محله های برخوردار از مسجد در این ناحیه هستند.
تاریخ انتشار:۱۰:۳۶ - ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - 2016 November 22
حجت الاسلام محسن کرمانی در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به محله هایی که در ناحیه شهید بهشتی با کمبود مسجد روبرو هستند، گفت: محله تهران پارس در منطقه ۴ و محله سهروردی در منطقه ۷ از جمله مناطقی هستند که در این ناحیه نیازمند مسجد هستند اما در منطقه ۸ و ۱۳ کمبود مسجد مشهود نیست.
 
کرمانی اشاره به مرمت و نوسازی قریب به ۲۰ مسجد در ناحیه شهید بهشتی مرکز رسیدگی به امور مساجد، گفت: علاوه بر نوسازی و مرمت این تعداد از مساجد این ناحیه، ساخت ۵ مسجد هم با کمک خیرین در دستور کار است.
 
مدیر ناحیه شهید بهشتی مرکز رسیدگی به امور مساجد، این ناحیه را دارای ۲۹۴ مسجد دانست و گفت: خوشبختانه تمامی مساجد این منطقه دارای امام جماعت هستند و با کمبود، امام جماعت در این ناحیه مواجه نیستیم.
 
وی با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی، مسجد نقش محوری دارد، اظهار کرد: مساجد بە عنوان مقدس ترین پایگاه دینی و مهمترین سنگر اسلام همواره بە عنوان سدی مستحکم در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام مقاومت کرده است، بنابراین رویکرد ‌مدیریت شهری نسبت بە مساجد تقویت نگاه محوریت اجتماعی و قرار گرفتن در جایگاه کانون حرکت های اجتماعی است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: